חקירות שחיתות ציבורית – כל מה שחשוב לדעת עליהן

מתי מבצעים חקירות שחיתות ציבורית? מי עורך אותן ומה חשוב לדעת עליהן?

ישנם לצערנו לא מעט מקרים של שחיתות ציבורית. של בעלי תפקידים בכירים מאד (או פחות) שפעלו באופן לא חוקי במסגרתם תפקידם (בין אם בכל הקשור לגניבות של כסף, לקיחת שוחד או הליכים דומים, הקשורים בכך באופן ישיר או עקיף). יחידת להב 433 הינה אחת היחידות הבולטות בארץ כיום, המטפלת במיוחד במקרים מסוג זה. אולם, לא תמיד יכולה היחידה להתמודד בהצלחה או בצורה הנכונה עם מידת המורכבות של החקירה, ולעיתים יש צורך בפנייה ישירה אל משרד חקירות המתמחה בביצוע חקירות שחיתות ציבורית.

 

חוקר פרטי בגידות

 

מהן חקירות שחיתות ציבורית

חקירות שחיתות ציבורית בוחנות מקרים מסוגים שונים של בעלי תפקידים בגופים ציבוריים, ובדרך כלל בעלי תפקידים בכירים, שבצעו עבירות חמורות. אלו יכולות להיות עבירות הקשורות במתן או בקבלת שוחד, עבירות הקשורות במרמה וזיופים למיניהם ועוד. פעמים רבות מדובר במקרים הקשורים למכרזים שבוצעו במרמה, מכרזים של גופים ציבוריים גדולים ומובילים מאד בארץ, שהופנו אל מול זכיינים אך בוצעו באופן שאיננו חוקי, כפי שנדרש. בעזרת חקירות שחיתות ציבורית, המבצעות על ידי משרד חקירות, המתמחה בכך, ניתן לבחון את ההליכים השונים שלקחו בכך חלק ולעלות על כל המעורבים בדבר. ישנם לא מעט מצבים החושפים את מעורבותם של סכומי כסף גבוהים מאד, ולעיתים אף מיליוני שקלים.

מי מבצע חקירות לאיתור שחיתות ציבורית

את חקירות השחיתות הציבורית מבצע כאמור משרד חקירות עם שנים של ניסיון ועל יכולת מקצועית ברמה גבוהה. הטיפול במקרים של שחיתות ציבורית מצריך מהחוקרים הפרטיים הכרות עם כל המערכות הלקוחות בכך חלק, עם אופי התנהלותם של הגופים הציבוריים השונים ושל בעלי התפקידים בהם. בנוסף, הוא מצריך מהם גם שימוש באמצעים טכנולוגיים מסוגים שונים, שבחלקם גלויים ובחלקם נסתרים. אמצעים טכנולוגיים המאפשרים לחוקרים להגיע אל התוצאות ולאוסף את כל המידע הנדרש להם לצורך החקירה. כל זאת כדי לבצע את החקירה בצורה הטובה ביותר ולעלות על כל המעורבים בשחיתות במהירות האפשרית.

חשיבותן של חקירות שחיתות ציבורית

לא בכדי נחשבות חקירות שחיתות ציבורית לסוג חקירות מורכב ומיוחד מאד. חקירות אלו יכולות לחשוף שחיתויות ברמות שונות, הן ברמה המקומית והן ברמה הארצית. שחיתויות אלו עשויות לפגוע במערכות קיימות, בגופים שונים, בחברות וכמובן גם באזרחים. ביצוע החקירות, חשיפתן של השחיתות הציבוריות בארץ יכול למנוע את הסתבכותן לשחיתויות חמורות עוד יותר או להתריע בפני האחרים ולמנוע מהם לבצע זאת. ישנן חקירות שחיתות ציבורית הכוללות גם חקירות אל מחוץ לגבולות הארץ, ולא רק בתוך גבולותיה, שכן לעיתים מעורבים בכך גורמים שונים בחו"ל וגם חשבונות בנקים, אותם פותחים המעורבים בדבר במדינות שונות בחו"ל. החוקרים העוסקים בתחום זה של חקירות הם בעלי ידע רב מאד בתחום החקירות, בתחום המשפטים וגם בתחום הכלכלה.

פנייה אל משרד חקירות מקצועי – הדרך הנכונה להתמודד עם שחיתות ציבורית

אצלנו, במשרד טי.אס.איי חקירות, תמצאו את המענה המקצועי והנכון עבורכם שיעזור לכם להתמודד עם מקרים של שחיתות ציבורית. אנו, במשרד החקירות, מציעים לכם שירותי חקירות שחיתות ציבורית, חקירות של עבירות הונאה, עבירות מרמה ומתן או לקיחת שוחד, שבהם מעורבים בעלי תפקידים בכירים או אחרים בגופים ציבוריים שונים.

אנו יודעים עד כמה עשויות להיות מורכבות ורגישות חקירות מסוג זה, ומביאים אתנו הרבה מאד ניסיון, ידע ויכולת מקצועית ברמה גבוהה. רוצים לשמוע פרטים נוספים עלינו ועל החקירות שאנו מבצעים? התקשרו אלינו לטלפון 050-2828050.

Related Posts