בלש פרטי

כאשר האמת נמצאת מתחת לפני השטח

האמת הינה מונח פילוסופי שניתן לפרש בכמה אופנים, אך בכל זאת קיימת תמימות דעים לגבי ערכה האובייקטיבי, שכן בסופו של דבר ישנה רק אמת אחת וכל השאר הינם סילופים ושקרים. הבלש הפרטי פועל במרחב המשפטי הלגיטימי שניתן לו בסמכות החוק, למען לקוחותיו המחפשים אחר אותה אמת בתנאים של חוסר וודאות. ואכן, בני האדם למדו לבצע מניפולציות ולהעמיד פנים בדרכים שונות ומשונות על מנת להסתיר מידע מסויים, ורק חוקר פרטי מקצועי ומיומן יוכל לעזור לכם להשיג את האינפורמציה הדרושה ולהציג הוכחות חותכות.

בלש פרטי – חקירות פרטיות בחסות החוק

במדינת ישראל חל איסור על ביצוע מעקב בידי גורמים שאינם מוסמכים לכך. משטרת ישראל וגופים ממשלתיים כאלה ואחרים מורשים לעשות כן אך האזרח הפשוט אינו יכול להשתמש בהם לצרכיו. לשם כך נחקק חוק החוקרים הפרטיים בישראל אי שם בשנת 1972, חוק שהסדיר את המקצוע עבור המסגרת האזרחית. בלש פרטי מורשה הוא כזה שעבר קורס מתאים באחת מהמכללות בארץ, סיים בהצלחה את כל הבחינות והפרוייקטים, התמחה 3 שנים במשרד חקירות ועבר את מבחן ההסמכה הסופי של משרד המשפטים. גם אז, תעודה זו מקנה לו את הזכות לעבוד במשרד חקירות תחת פיקוח של מנהל המשרד. על מנת לקבל עבודות פרטיות, עליו להיות בעל ותק של 5 שנים לפחות ולקבל אישור מיוחד לשם כך.

תחומי אחריות החוקר הפרטי

הבלש הפרטי פועל בזירות רבות ומגוונות בתחום האזרחי וככל שניסיונו רב, כך תחומי האחריות שהוא מציע מגוונים בהתאם. אחד התחומים היותר "חמים" בתחום החקירות הפרטים הוא עולם הבגידות וחיי הנישואין, כאשר אחד מהצדדים מזמין מעקב בידי בלש פרטי על מנת לדעת בוודאות האם בוגדים בו. כמובן שזהו רק קצה הקרחון בכל מה שקשור לעולמם של החוקרים הפרטיים, שביסוד תפקידם משמשים ככלי להשגת מידע. משרדי החקירות מציעים מעקב אחר בני זוג שלא למטרת גילוי בגידות (איתור חשבונות בנק לדוגמא), מעקב אחר עובדים, איתור נעדרים בארץ ובחו"ל, ביצוע בדיקות פוליגרף, ביצוע חקירות כלכליות על אנשים או גופים אחרים, ביצוע האזנות סתר, גילוי מתקני האזנה, מעקב אחר בני נוער, תכנון ויישום מערכות אבטחה ועוד.

ציוד עזר

הבלשים הפרטיים נעזרים פעמים רבות בציוד מתקדם על מנת להשיג את הראיות עבור לקוחותיהם. החוקר הפרטי נאלץ כמעט תמיד לבצע משימות חקירה לאורך שעות רבות תחת מסווה בתצפית על בתים, מעקב בנסיעה ואפילו מעקבים רגליים. כאשר ניתן, הציוד המתקדם משלים את פעולות המעקב הקלאסיות ומאפשר את הבאת המידע בדרך ויזואלית, קולית או אלקטרונית. מבין האמצעים המדוברים, ניתן למצוא מצלמות זעירות, מכשירי הקלטה מרחוק או מכשירים זעירים אלחוטיים (בתוך מטענים, מנורות, עטים ועוד), ציוד להאזנה מרחוק, ציוד להקלטת שיחות או הודעות בסמארטפונים, מכשירי איתור GPS להתקנה נסתרת ברכב, ריגול אחר המחשב האישי או הנייד. עם סיום העבודה, כל הנתונים והמידע השלם ניתנים ללקוח תוך שמירה על דיסקרטיות וביחס אמפטי ומבין.

כיצד מאתרים בלש פרטי איכותי?

לעומת נותני שירותים אחרים, רצוי לבחור בלש פרטי הפועל אך ורק באזור מגוריכם. נכון לעשות כן הן מבחינת עלויות (שכן שכר הבלש כולל את הוצאות הנסיעה) אך גם מבחינת הכרת השטח על בוריו. יש להתקשר עם משרד חקירות מורשה המעסיק בלשים פרטיים רבגוניים מבחינת תחומי ההתמחות, קל וחומר לגבי השפה והזמינות. אל תוותרו על התקשרות עם משרד בעל קשרים ענפים ועבודות משותפות עם משטרת ישראל, שכן אלה ישפרו את סיכוייכם להשיג תוצאות מהירות ויעידו בצורה ברורה על מקצוענות משרד החקירות בתחום.