חקירות כלכליות מורכבות – מתי ואיך לחקור ולברר את החשדות שלכם?

מהן חקירות כלכליות מורכבות? מתי עורכים אותן ומה חשוב לדעת עליהן? האם באמת נדרש גוף המתמחה בחקירות כלכליות או שניתן לבצע גם חקירות פרטיות מורכבות באופן עצמאי?

חקירות כלכליות מורכבות, וכפי שניתן להסיק משמן, בוחנות לא מעט פרמטרים הקשורים לענייני כספים. אם חייבים לכם כסף, אם אתם רוצים לוודא שהצד השני, המעורב בעסקה שבה גם אתם לוקחים חלק, אכן יוכל לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות, או שאולי אתם רוצים לתבוע את החייב להחזיר לכם את כספו ורוצים לדעת אם יש לו רכוש שאותו ניתן לתבוע, זה הפתרון.

מהן חקירות כלכליות מורכבות

חקירות כלכליות מורכבות בוחנות מספר פרמטרים שונים: הן בוחנות את פרטיו של הנחקר (פרטיו האישיים, לרבות כתובת המקורים שלו ועיסוקו – מקור הפרנסה שלו), הן בוחנות את מצבן הכלכלי של חברות או שותפויות למיניהן, הן בודקות את מצב הזכויות על נכס מסוים, את חשבונות הבנק שאותו מנהל החייב או הנחקר, האם יש לו תיקים בהוצאה לפועל שבהם הוא מעורב, האם היה מעורב בתביעות אזרחיות שונות, האם עומדת לרשותו ירושה ועוד. כלומר, מדובר בחקירות המתמקדות בפן הכספי, בפן הכלכלי, ובודקות במסגרתן לעומק את כל הפרטים הקשורים לנכסים, הכנסות ויכולת כלכלית של הצדדים המעורבים בהן (ולעיתים, יותר מצד אחד).

 חקירות כלכליות

מתי בוחרים לבצע אותן

את החקירות הכלכליות המורכבות האלו מבצעים במצבים שונים: אפשר לבצע אותן במקרים בהם ישנו חייב, המעוניינים לבחון את יכולת החזר החובות שלו. אפשר לבצע אותן במקרים בהם מעוניינים לאתר את רכושו של החייב או של אנשים אחרים הקשורים אליו (כדי לתבוע אותו). אפשר לבצע חקירות כלכליות מורכבות במקרים בהם מעוניינים לערוך עסקה גדולה מול מספר צדדים, אך רוצים לבדוק האם צדדים אלה אכן יכולים לעמוד בעסקה וברשותם סכום הכסף הנדרש לה. חקירות מסוג כזה מבצעים גם במקרה של גירושין, שבו רוצים לבדוק האם לרשותו של בן הזוג עומד רכוש שאותו הסתיר או חשבונות בנק סמויים ועוד. ביצוע החקירה נעשה באופן דיסקרטי לחלוטין כדי להבטיח את התוצאות הרצויות, שאליהן מעוניינים להגיע. יש לציין שמדובר בתחום סבוך מאד, תחום רגיש ומורכב, המצריך לא מעט סבלנות ושימוש בהליכים שונים כדי לאתר את המידע שבו מעוניינים. חקירות אלו יכולות לבדוק אנשים קרובים (בני משפחה) וגם רחוקים. הן יכולות להתמקד בבדיקת חברות או גופים גדולים, וגם בבדיקה של אנשים פרטיים או עסקים קטנים.

כדאי לקחת בחשבון

ראשית, חשוב להבין שזהו עניין למקצוענים בלבד – ומורכבות החקירה מצריכה הקפדה על כך שאת החקירות המורכבות בתחום הכלכלי יבצעו חוקרים מומחים, המכירים את התחום היטב. אם אתם מעוניינים לבדוק את יכולותיו הכלכליות של גורם כלשהו, חשוב שתעשו זאת אך ורק בעזרתם של אנשי מקצוע שיכולים לרדת לעומקם של דברים, כמו גם לנתח את התוצאות שהתקבלו – ולא רק להגיע אליהן.

חוקרים פרטיים בתחום הכלכלי יודעים כיצד לגשת לנושא, במי להיעזר ובאילו שיטות לאתר את המידע הנדרש, תוך ניצול הקדמה הרבה בתחום החקירות. לכן, חשוב לבדוק מול משרד החקירות שאליו פונים האם הוא אכן מתמחה בכך וכיצד הוא מבצע את החקירה וכדאי כמובן גם לבדוק מולו את העלויות (את עלות השירות) ומה הן כוללות.

חקירות כלכליות מורכבות – רק אצל המומחים!

אנו, במשרד החקירות הפרטיות טי.אס.איי, מעמידים לרשותכם צוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין, בכל בעיה. אנו מתמחים במגוון של חקירות, לרבות חקירות כלכליות מורכבות, ונעזרים באמצעים חדשניים מתקדמים ולא מעט ידע, שצברנו לאורך השנים. זקוקים לשירותי חקירות כלכליות מורכבות? אתם מוזמנים להתקשר אלינו, לטלפון 050-2828050. נשמח לענות לכם על כל שאלה ולספק לכם את כל המידע שלו אתם זקוקים.

Related Posts