באילו מקרים כדאי לבצע מעקבים אחרי עובדים? מדוע מעקבים אילו חשובים? מה ניתן לגלות באמצעות מעקבים אלו? במאמר זה ננסה להבין את החשיבות והמשמעות של המעקב אחרי העובדים בחברות וארגונים במקרה הצורך ומהי התועלת במעקבים אלו.

Untitled-1

כוחם של העובדים

בכל חברה, ארגון, מפעל או משרד, הכוח המניע והחשוב ביותר הוא העובדים. שכן ללא עובדים לא היה ארגון. המשאב האנושי הוא לב הארגון. עובדים בדרגות שונות נחשפים למידע ארגוני ועסקי ברמות שונות. לכל אחד מהעובדים יש כוח בתחום בו הוא שולט ובעצם כך נצבר ההון האנושי של החברה. ככל שהעובד נחשף למידע רגיש עבור החברה המשמעות שלו והכוח שלו גדלים.

מכירת מידע או ריגול תעשייתי

חברות מתמודדות כל הזמן עם בעיות של זליגת מידע למתחרים, הלבנות כספים בתוך החברה וחשדות על ריגול תעשייתי ועוד. במקרים כאלו ואחרים בהם מתעורר חשד לגבי הגינות, אמינות ויושר של העובדים עולה הצורך בביצוע מעקבים אחר העובדים לצורך בדיקה מעמיקה של חשדות ואיסוף ראיות לצורכי פלילים ומשפט במקרה הצורך.

 

כפי שציינו לעיל, העובדים הם בעלי כוח גדול מאוד בארגון ולכן כאשר עובד משתמש בכוח זה לרעה חשוב מאוד להיות יכולים לזהות זאת ולטפל בנושא במהירות האפשרית. שכן הוצאת מידע למתחרים ולשוק יכול להיות בעל השלכות רבות מבחינה כלכלית לטווח הזמן המידי והארוך – לעיתים עד כדי יצירת נזק בלתי הפיך ואף להוביל לפשיטת רגל.

כיצד מתבצעים מעקבים אחרי עובדים

כמו מעקבים בתחומים אחרים, גם מעקבים אחרי עובדים מהווים משימה רגישה שצריכה להיות מבוצעת על ידי אנשי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון בתחום החקירות הפרטיות. מקובל לחשוב שאם ניתן לנטר את המחשב של העובד אז בכך הארגון מוגן מפני פריצות אבטחה למיניהן. הנחה זו נכונה ברמת הארגון אבל כמובן שאם עובד רוצה למכור מידע עסקי חשוב, לבצע ריגול עבור מתחרים ועוד הוא יכול לעשות את זה מהטלפון שלו, מהמחשב האישי בביתו וגם מפגישות מחוץ למשרד.

 

במקרים כגון אלו, לעיתים בוחרים מעסיקים לבצע מעקבים אחרי עובדים על מנת לבדוק את כל האפשרויות. כשמתעורר חשד אי אפשר לסמוך על ניטור של המחשב במקום העבודה יש לחשוב גדול יותר ולבדוק אופציות שונות בהן יכולה להתבצע בעיה בה העובד מעורב. זאת ניתן לעשות על ידי מעקב אישי וצמוד אחר העובד, בדיקת סדר היום שלו, בדיקת שיחות הטלפון ועוד.

טי.אס.איי חקירות – שירותי מעקבים אחרי עובדים

טי.אס.איי הוא משרד חקירות פרטיות המתמחה במגוון רחב של צרכים בעולם החקירות. אנו מאמינים כי הלקוח הוא מרכז העניינים ולכן עושים הכל כדי לספר את המידע באופן המהיר והפרודוקטיבי ביותר. כחלק מסל השירות שלנו עבור ביטחון הארגון אנו מציעים שירותי מעקב אחרי עובדים במקרה הצורך על מנת להביא את המידע האיכותי והחשוב ביותר למקבלי ההחלטות בארגון בשילוב ייעוץ משפטי של אנשי המקצוע שלנו.

 

אם יש לכם חשד כלשהו בנוגע לעובדים בחברה, אם אתם זקוקים לסל פתרונות מקיף בצרכי אכיפה וביטחון של החברה או מעוניינים להזמין שירות מעקב אחרי עובדים, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר כעת:

 

 

ואנו נשמח לעמוד לשירותכם!

Related Posts