משרד חקירות – כל מה שרציתם לשאול

 

מדוע פעמים רבות אין מנוס משכירת שירותי משרד חקירות, וכיצד יכול חוקרים מקצועיים לקדם את עניינכם כפרטים או בעלי אינטרס מסחרי? מה החשיבות של חוקר פרטי לחייכם הפרטיים והעסקיים/מקצועיים והאם במאה ה-21 התגבר הצורך שלנו להיעזר באנשי מקצוע מתחום החקירות במצבים שונים?

לא רבים יודעים זאת – אבל אם באתם כמו בכל בוקר לעבודה, הבוס כינס שיחה עם העובדים והודיע כי החברה נמצאת לפני פרויקט גדול ושחברת בקרת איכות שנשכרה לצורך העניין תבדוק את איכות התעסוקה – כלל לא בטוח שמדובר במקצוענים מוסמכים שרשאים לבדוק תקני ISO למיניהם.

אם להודעה הזו קדמו יחסים עכורים בינכם לבין הבוס, תוכלו להניח שזהו בלש פרטי שבודק אתכם בסתר. אם באותה חברה התבצעו גניבות, מעילות וריבים קולניים עם הבוס, סביר מאד להניח שהוא ביקש למצוא את האשֶם (או אף להפיל את האשַם) בעזרת משרד חקירות המבצע עבורו חקירה סמויה.

חוקר פרטי

הצד של המעביד – מדוע הוא מעוניין לשכור משרד חקירות?

לרוב, מדובר באינטרס עסקי קר, ולא אלמנט רגשי כמו שהרבה פעמים העובד חש בלבו. הבוס לא באמת נפגע מעובד שהתווכח אתו או מעל באמונו, אך בתור מנהל או בעל חברה יש לו זכות לשמור על קיומה בכבוד ולדאוג לפעילותה התקינה, כמו גם שלא יתבצעו בה מעשי מרמה. לכן, החלטתו לשכור משרד חקירות נועדה לחשוף עובדים לא אמינים, או עובדים שיכלו לעשות יותר במהלך עבודתם ולא עשו כן (או עסקו בפעילות אישית על חשבון העבודה ולא במסגרת ההפסקה למשל).

בשורה התחתונה, על פי רוב או שמדובר בחשד סביר של המעסיק כלפי עובד ספציפי – אותו הוא מעוניין לאשש באמצעות משרד חקירות או שמדובר בחקירה שלאחר בדיקת התייעלות. ייתכן כי מוסמך ISO בדק את החברה, מצא בה חוסר התייעלות וכעת המנהל מעוניין לבדוק באמצעות משרד חקירות מי מהעובדים/מהמחלקות גורם לכך, ולמה.

פניה למשרד חקירות עשויה להתרחש גם במקרים נוספים

ישנן קבוצות גדולות, בהן הקהילה הסגורה היא ששולטת במרחב השיח. בחברה החרדית למשל חצרות של רבנים נוהגים לצותת באמצעות משרדי חקירות לחצרות הרבנים המתחרים, וגם בקרב קבוצות אתניות סגורות אחרות בחברה הישראלית ניכר השימוש במשרד החקירות בתפוצה ענפה.

חלק מהחקירות דומות למקרה של חקירה במקום עבודה: החוקר גלוי והוא מתמזג בחברה אותה הוא חוקר בזהות בדויה, ובחלק מהמקרים החוקר פועל בסתר תוך הפעלת אמצעי האזנה.

חקירה ברמת הפרט – מתי הפרט יבקש את שירותיו של משרד חקירות?

ברמת הפרט, כל אדם עשוי להזדקק לשירותיו של משרד חקירות: בין אם בהקשר של בגידות או חשד סביר לבגידה מצד בן או בת הזוג ובין אם משיקולי ביטחון אישי, שמירה על ביטחון המשפחה ועוד.

במיוחד בכל הנוגע למערכות יחסים, משרדי חקירות וותיקים ודאי מכירים את הסוף הטראגי, ולא מעט פעמים חששותיהם של בני הזוג לא רק הוכחו נכונים, התגלה שהחבר/ה הטוב/ה הוא האדם שאתו התבצעה הבגידה, ואין כואב מכך,

כאמור. גם מעסיקים יכולים להזמין משרדי חקירות ברמת הפרט אם הם חושדים בעובד מאד ספציפי במעילה או ריגול תעשייתי ומעוניינים בביצוע בדיקות פוליגרף, וזאת בשונה מחקירות בנושאי התייעלות בהן נדרש החוקר לפעול בצורה גלויה כשהוא מתחזה, לרוב, לאיש בקרת איכות.

משרד חקירות

טי.אס.איי משרדי חקירות

טי.אס.איי משרדי חקירות מתמחים בכל סוגי החקירות – מהאזנות סתר, ועד חקירה גלויה, מתצפיות על גורמים חשודים ועד הפללתם בחקירה בדיבור. במשרד טי.אס.איי מתחייבים לתוצאה מידית: גם אם החשד שלך לא היה נכון יסופקו כל ההוכחות שיציגו זאת. ואם החשש היה נכון והנושא אכן בר-תביעה? שימוש בראיות שסיפק לך משרד חקירות המפעיל חוקרים בעלי רישיון הנו קביל בכל ערכאות הדין.

ליצירת קשר עם "טי.אס.איי משרדי חקירות" פנו בטופס זה או בטלפון 050-2828050 ותזכו לכל המידע הנחוץ לכם – בהקדם האפשרי!

Related Posts